Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak zapobiegać śmieceniu w przestrzeni publicznej?
Kosze betonowe umieszczone przy przystankach, obok ławek w parkach i na skwerkach oraz przy głównych ciągach komunikacyjnych skutecznie zapobiegają zaśmiecaniu przestrzeni publicznej. Kosze z betonu są estetyczne i odporne na rozmaite akty wandalizmy, co przekłada się na prestiż miast. Śmieci zalegające na chodnikach i wzdłuż ulic psują wizerunek miasta i jego mieszkańców.
Przeciwdziałanie zaśmiecania przestrzeni publicznej
Problem śmieci w przestrzeni publicznej istniał od zawsze, choć w ostatnich latach nabrał nieco na znaczeniu, ze względu na gwałtowny wzrost konsumpcjonizmu. Śmieci rozrzucone w różnych częściach miast wpływają niekorzystnie na środowisko naturalne oraz dobrostan dziko żyjących zwierząt. Poza tym wszechobecność śmieci powoduje obniżenie standardów życia w mieście. Zasadniczo lista miejsc, w których mogą pojawić się śmieci, jest nieograniczona, a włodarze miast zwykle koncentrują swoje działania na obszarach najbardziej newralgicznych i reprezentacyjnych.
W kontekście przeciwdziałania zaśmiecaniu niezwykle ważne jest propagowanie właściwych zachowań oraz stworzenie infrastruktury, która ułatwi utrzymanie porządku. Dobrym rozwiązaniem jest rozmieszczenie koszy betonowych w różnych częściach miasta. Równie ważne jest częste ich opróżnianie przed odpowiednie służby porządkowe.
Kilka słów o koszach betonowych
Dostawcą koszy z betonu jest producent małej architektury miejskiej INVESTIM z Warszawy. Kosze powstają z zachowaniem rygorystycznych norm i z zastosowaniem najlepszych jakościowo surowców, takich jak cement portlandzki oraz selekcjonowane płukane kruszywo. Kosze powstają z betonu klasy C 40/50, który charakteryzuje się niską nasiąkliwością i spełnia wymogi wytrzymałościowe opisane w normie PN-EN 206+A1:2016-12. Z betonu powstają kosze w różnych wymiarach i kształtach, między innymi:
Kosze kwadratowe
Kosze okrągłe
Kosze czterokątne
Kosze ośmiokątne
Kosze sześciokątne
Kosze betonowe z daszkiem
Kosze do segregacji
Kosze mogą być odbarwiane na kolor brązowy, żółty, czerwony i czarny. Dodatkowe wyposażenie stanowi wkład z blachy ocynkowanej z popielniczką lub pierścieniem do zawieszania worka foliowego.
Bardzo dobrą koncepcją jest stawianie koszy do segregacji w przestrzeni publicznej, co pomaga propagować selektywną zbiórkę odpadów i ideę recyklingu surowców wtórnych. Betonowe kosze do segregacji odpadów wyposażone są w odpowiednio oznakowane komory do papieru, szkła i tworzyw sztucznych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana