Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak wygląda proces piaskowania kamienia naturalnego?
Kamień naturalny to od lat jeden z najszlachetniejszych i najbardziej efektownych materiałów wykończeniowych stosowanych w budownictwie. Dla zwiększenia jego walorów dekoracyjnych oraz użytkowych poddawany jest on natomiast różnorodnym procesom obróbki, wśród których wyróżnić można między innymi piaskowanie. Na czym więc ono polega i jaki efekt zapewnia?
Na czym polega piaskowanie kamienia naturalnego?
Piaskowanie kamienia naturalnego to jedna z metod obróbki jego powierzchni, w której wykorzystywane są cząsteczki ścierne. Może być ona przeprowadzana na dwa sposoby, przy czym pierwszy z nich polegający na piaskowaniu na sucho polega na zastosowaniu ciśnienia sprężonego powietrza, które wypycha cząstki ścierne na powierzchnię kamienia naturalnego, natomiast w przypadku drugiej powietrze zastępowane jest wodą. Istotną kwestią w przypadku piaskowania kamienia naturalnego jest to, że proces ten musi być wykonywany z zastosowaniem odpowiednio wysokiego ciśnienia na całej powierzchni materiału, aby uzyskany efekt był równomierny.
Przeczytaj również: Pomysł na nietypowy nagrobek. Pomnik z białego granitu
Jaki efekt zapewnia piaskowanie kamienia?
Piaskowane kamienne naturalne materiały, które znaleźć można między innymi w ofercie firmy zajmującej się kamieniarstwem Bagomar, a w szczególności granity, które są najczęściej poddawane tej obróbce, cechują się wieloma zaletami. Zabieg ten zapewnia bowiem ich powierzchniom między innymi:
Przeczytaj również: Co robi kamieniarz?
delikatną chropowatą fakturę, która pomimo to wciąż pozostaje gładka i równa,
matowe wykończenie nieodbijające światła,
podkreślenie naturalnej faktury,
właściwości antypoślizgowe.
Dodatkowo za pomocą piaskowania można także wykonać na powierzchni kamieni efektowne, niemal dowolne wzory.
Gdzie sprawdzą się kamienne materiały z piaskowaną fakturą?
Piaskowany kamień naturalny to materiał, który ze względu na swoje właściwości antypoślizgowe doskonale sprawdza się przede wszystkim jako okładzina stopni schodów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Z tego samego względu z powodzeniem może być również stosowany na tarasach, balkonach, a także podłogach w kuchniach i łazienkach oraz kompleksach kąpieliskowych, czy budynkach przemysłowych.
Podsumowując, piaskowanie to jedna z metod obróbki kamienia naturalnego, która wykorzystywana jest do nadawania mu określonych walorów dekoracyjnych i użytkowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana